O nas

Koło działa przy Katedrze Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej. Głównym obszarem działania jest szeroko pojęta integracja i wytwarzanie systemów bezprzewodowych. Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem systemów RFID, WSN oraz ogólnie M2M. Jak przystało na inżynierów RF projektujemy również anteny i układy mikrofalowe. Należy jednak zauważyć, że w dobie bardzo szybko rozwijającej się myśli technicznej musimy pozostawać otwarci na wszelkiego rodzaju technologie i zagadnienia. Dlatego zajmujemy się również systemami mobilnymi, oprogramowanie różnego rodzaju mikroprocesorów – w tym ARM, czy DSP. Dziedziną, którą ostatnio koło zajmuje się dość szczegółowo jest inteligencja w systemach użytku domowego i przemysłowego.

Koło działa również w ścisłej współpracy z Centrum Doskonałości WiComm. Nasi członkowie często wstępują w szeregi WiCommu jako doświadczeni inżynierowie. W ramach współpracy głównym celem koła jest pozyskiwanie prawdziwej inżynierskiej wiedzy – przekazywanej z konsultantów na członków. Realizujemy wspólnie projekty wdrożeniowe, współpracujemy z firmami z Pomorskiego Klastra ICT/ETI.

Na naszym koncie mamy takie osiągnięcia i wdrożenia jak:

- System Inteligentnego Oświetlenia SiLed. Lampy można zobaczyćna terenie ET

- Zdalnie zarządzany system dla domu inteligentnego. Projekt zajął 2 miejsce w konkursie Dziekana WETI na     najlepszy projekt grupowy - edycja 2011

- Kiosk multimedialny - SeveNet. Kiosk stoi w nowym budynku wydziału ETI na parterze

- System RFID do kontroli wejść. System zainstalowany w pomieszczeniu 702 w starym budynku ETI

- Zoltar. System bezprzewodowych karabinów laserowych

oraz wiele innych.

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: Strona główna O nas